RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Wymagające testy dla policyjnych psów

10 kwiecień 2019
(1 głos)
Wymagające testy dla policyjnych psów Lubuska Policja

Nie tylko policjanci przechodzą obowiązkowe testy sprawnościowe. O atest i możliwość dalszej służby starają się czworonożni funkcjonariusze.

Policyjne psy w Zielonej Górze poddawane są wielu rygorystycznym próbom i surowej ocenie, bo trzeba być pewnym, że podczas działań, będą w pełni posłuszne swojemu przewodnikowi.

Przez dwa dni policyjne psy pełniące służbę w województwie lubuskim przechodzą testy, które określają ich sprawność. Tylko pomyślne ich zakończenie i pozytywna ocena końcowa sprawi, że będą mogły nadal pracować ze swoimi przewodnikami. Policyjne czworonogi muszą być ponadprzeciętnie odporne na stres i bezwarunkowo posłuszne. By dojść do perfekcji sporo ćwiczą. Służba przewodnika i jego psa rozpoczyna się od półrocznego szkolenia. W Sułkowicach przez pól roku poznają się i doskonalą współpracę. Po zakończeniu szkolenia wracają do swoich jednostek, by pełnić służbę.

W tym roku atestacja psów prowadzona jest w Zielonej Górze. Instruktor z Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, podkom. Paweł Pińczuk prowadzi zajęcia z doskonalenia sprawności użytkowej czworonogów. Umiejętności policyjnych psów jest sprawdzana i oceniana. To wymagające testy związane z pracą węchową, podejmowaniem tropu, obrony swojego przewodnika oraz umiejętności ataku na pozoranta. Pozytywna ocena ze wszystkich prób sprawi, że psy otrzymają atest niezbędny do dalszego pełnienia służby. W tym roku w testach bierze udział 16 psów.

W garnizonie lubuskim swoją służbę pełni łącznie 34 przewodników ze swoimi czworonożnymi partnerami. Są to psy patrolowo-tropiące, a także wyszkolone w wykrywanie zapachu narkotyków i materiałów wybuchowych.

Żródło: podkom. Grzegorz Jaroszewicz Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.