RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Przepiłowali kłódkę i uciekli ze szpitala psychiatrycznego w Gorzowie

10 kwiecień 2019
(3 głosów)
Przepiłowali kłódkę i uciekli ze szpitala psychiatrycznego w Gorzowie gorzowianin.com

We wtorkowy wieczór czterech mężczyzn uciekło ze szpitala psychiatrycznego przy ul. Walczaka w Gorzowie.

Mężczyźni przebywali na oddziale zamkniętym, ale udało się im przepiłować kłódkę zabezpieczającą kratę w oknach. Dwóch mężczyzn udało zatrzymać, dwóch jest wciąż poszukiwanych.

Wszystko działo się we wtorek 9 kwietnia po godz. 21.15 na oddziale psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu dla mężczyzn szpitala przy ul. Walczaka w Gorzowie. W jednym z pomieszczeń przebywało czterech mężczyzn, którzy byli na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym. Jednak mężczyźni postanowili uciec ze szpitala.

We wtorkowy wieczór przepiłowali kłódkę na kracie, która znajdowała się w oknie pokoju. Następnie ściągnęli kratę, wyskoczyli przez okno i uciekli. Jak ustalił portal gorzowianin.com dla jednego z mężczyzn, próba ucieczki zakończyła się bardzo szybko. Podczas wyskakiwania przez okno, mężczyzna połamał sobie nogę, więc nie mógł dalej uciekać. Z kolei pozostali trzej mężczyźni zdołali uciec poza teren szpitala.

- Zgłoszenie o ucieczce pacjentów szpitala psychiatrycznego otrzymaliśmy od pracowników po godz. 22. Od razu został ogłoszony alarm w jednostce i w poszukiwania mężczyzn włączyły się policyjne patrole. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań udało się zatrzymać kolejnego mężczyznę przy ul. Koniawskiej w rejonie stacji paliw. Pozostali dwaj mężczyźni zamówili taksówkę w kierunku województwa wielkopolskiego i odjechali. Wciąż trwają och poszukiwania – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Jak podkreśla policja, mężczyźni przebywali na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego, gdzie nie jest wymagany policyjny dozór. Wszyscy mężczyźni byli pod opieką lekarzy.

Jeden z mężczyzn, który odjechał taksówką jest doskonale znany policji. Był tymczasowo aresztowany za liczne oszustwa, w tym oszustwa matrymonialne. Mężczyzna przebywał w szpitalu na miesięcznej obserwacji.

Źródło: gorzowianin.com

AKTUALIZACJA GODZ. 14:52: Lubuska Policja informuje, że trzecia z czterech osób, które we wtorek (9 kwietnia) po godzinie 21 uciekły z Wielospecjalistycznego Szpitala przu ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim, została zatrzymana. Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim w wyniku działań operacyjnych zlokalizowali i zatrzymali uciekiniera na terenie Wielkopolski.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.