RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Pożar budynku gospodarczego w zielonogórskim Kiełpinie. Wiata doszczętnie spłonęła (ZDJĘCIA)

11 kwiecień 2019
(1 głos)
Autor: 
Pożar budynku gospodarczego w zielonogórskim Kiełpinie. Wiata doszczętnie spłonęła Redakcja

Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, który wybuchł w budynku gospodarczym w zielonogórskim Kiełpinie. Altana, w której składowano drewno, doszczętnie spłonęła.

Dyżurny zielonogórskich strażaków otrzymał zgłoszenie o pożarze chwilę przed godziną 14:00. Ogień pojawił się w altanie wypełnionej drewnem. Ponadto tuż obok budynku przebywał pies, który w porę został ewakuowany przez właściciela.

Do akcji wyruszyły 3 zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz ochotnicy z Ochli. Kiedy pierwszy samochód dojechał we wskazane miejsce, ogniem objęty był już cały budynek. Cały czas istniało ryzyko, że pożar rozprzestrzeni się w kierunku domu jednorodzinnego, który znajdował się kilka metrów dalej. Dlatego pierwsze działania strażaków polegały na obronie budynku mieszkalnego.

Ratownicy, którzy pracowali najbliżej płonącej wiaty, byli wyposażeni w aparaty powietrzne. W międzyczasie okazało się, że ogień przeszedł na pobliskie trawy. Na szczęście nie zdążył się on mocno rozprzestrzenić.

W wyniku pożaru nikomu nic się nie stało. Ucierpiał jedynie budynek gospodarczy, który doszczętnie spłonął.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.