RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany...

12 kwiecień 2019
(1 głos)
Nie zatrzymał się do kontroli, bo był poszukiwany... Lubuska Policja

Policjanci żagańskiej drogówki w miejscowości Iłowa podjęli pościg za kierującym volkswagenem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

30-latek posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, znajdował się pod wpływem narkotyków oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W czwartek, 11 kwietnia policjanci ruchu drogowego żagańskiej jednostki pełniąc służbę w miejscowości Iłowa zauważyli pojazd, którego kierujący na ich widok wyraźnie był zdezorientowany, w którym kierunku jechać. Policjanci podjęli kontrolę drogową, jednak kierujący volkswagenem pomimo wydanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych kontynuował jazdę ulicami Iłowy. Po pewnym czasie, kiedy kierujący nie miał już drogi ucieczki, zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci jednak szybko go zatrzymali. W trakcie wykonywania czynności mundurowi ustalili, co było powodem niezatrzymania się 30-latka do kontroli. Posiadał on czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili dane kierowcy i pasażerów w policyjnych systemach okazało się, że 30-latek jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Natomiast jeden z dwójki pasażerów poszukiwany jest do ustalenia miejsca pobytu. Pasażerowie po czynnościach zostali zwolnieni, natomiast kierowca doprowadzony do komendy. Mężczyzna został przebadany na zawartość środków odurzających w organizmie, wstępne badania wykazały, że znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Policjanci zatrzymali 30-latka, został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. Pojazd, którym kierował posiadał tablice rejestracyjne przypisane do innego samochodu, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia oraz nie był dopuszczony do ruchu. Volkswagen został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.