Pożar domu w podzielonogórskim Droszkowie. W akcji 6 zastepów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

16 kwiecień 2019
(12 głosów)
Autor: 
Pożar domu w podzielonogórskim Droszkowie. W akcji 6 zastepów straży pożarnej Redakcja

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu jednorodzinnego w podzielonogórskim Droszkowie (gmina Zabór). Ogień rozprzestrzenił się po pokryciu dachowym budynku prawdopodobnie od komina.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków po godzinie 14:15. W miejscowości Droszków przy ulicy Klonowej płonął budynek mieszkalny. Ogień zauważył mieszkaniec pobliskiego domu.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. W akcji udział brali strażacy zawodowi z Zielonej Góry oraz ochotnicy z Zaboru i Starego Kisielina. Ich pracę nadzorował bryg. Maksymilian Koperski, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze.

Około godziny 15:00 sytuacja była już całkowicie opanowana. Wówczas do zadań strażaków należało już tylko przeprowadzenie niezbędnych prac rozbiórkowych. Ponadto wszystkie tlące się elementy budynku zostały dokładnie przelane. Na szczęście żaden z mieszkańców nie został poszkodowany.

Ostateczna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, ustali to biegły z zakresu pożarnictwa. Bardzo możliwe, że ogień rozprzestrzenił się od komina.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.