Patrole rowerowe już na służbie

20 kwiecień 2019
(2 głosów)
Patrole rowerowe już na służbie KMP Zielona Góra

Od piątku w centrum miasta i jego rejonach pojawiają się policjanci na rowerach. Poruszanie się jednośladem umożliwia mundurowym szybkie i sprawne dotarcie w takie miejsca, gdzie dojazd radiowozem nie jest możliwy.

Piękna i słoneczna pogoda sprzyja zarówno rowerzystom jak i pieszym. Coraz więcej mieszkańców spaceruje po zielonogórskim deptaku i po naszych skwerach. Zielonogórscy policjanci dbają, aby było tam spokojnie i bezpiecznie. Z radiowozów przesiedli się na jednoślady i na rowerach patrolują ulice Zielonej Góry, przede wszystkim w centrum miasta. Patrol rowerowy można również spotkać w parkach i na skwerach.

Patrole rowerowe KMP w Zielonej Górze pojawiają się od 11 lat w centrum miasta, od siedmiu lat także w innych miejscowościach powiatu poza Zieloną Górą. Zadania policjantów są takie same jak w innych patrolach – rowerowe mają jednak tę przewagę, że mogą się znacznie prędzej poruszać wąskimi ulicami w centrum. Policjanci na rowerach mogą także dojechać w miejsce, w które nie dojedzie radiowóz jak np. alejki parkowe, ścieżki leśne. Umożliwia to także sprawniejsze i szybsze dojechanie na miejsce interwencji.

Zielona Góra, to miasto przyjazne rowerzystom, którzy od kilku lat mogą poruszać się także po zielonogórskim deptaku. Nie zapominajmy jednak, że służy on głównie pieszym. Wiele rodzin spaceruje tam z dziećmi, dlatego rowerzyści muszą szczególnie uważać jadąc deptakiem. Zadaniem policjantów na rowerach jest wiec również monitorowanie zachowań rowerzystów na deptaku oraz licznych ścieżkach rowerowych w naszym mieście.

Pełniąc służbę na rowerach, policjanci zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe, szczególnie związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, a na polecenie Dyżurnego KMP podejmują różne interwencje. Służą też pomocą innym patrolom. Bardzo ważne w ich służbie jest jednak oddziaływanie prewencyjne i dbanie o ład i porządek w mieście.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.