Nie warto ryzykować życia dla kilku minut

08 maj 2019
(2 głosów)
Nie warto ryzykować życia dla kilku minut Redakcja

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Mimo tego, że to zbyt szybka jazda prowadzi najczęściej do wypadków, kierowcy pozwalają sobie na zbyt wiele. Najbliższe dni to działania, które mają wyhamować pędzących kierowców.

Nadmierna prędkość to od lat najczęstsza przyczyna wypadków. Mówi się wprost – prędkość zabija. Mimo tego policjanci nadal zatrzymują kierowców, którzy jeżdżą za szybko. Tylko we wtorek, 7 maja gorzowscy funkcjonariusze zatrzymali w czterech przypadkach prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h na terenie miasta. Od początku roku 97 osób musiało przymusowo odpocząć od kierowania autem przez trzy miesiące. To jedna z kar za takie wykroczenia. Oprócz tego kierowca musi liczyć się z wysokim mandatem, a nawet skierowaniem wniosku do sądu.

Jednym z zadań gorzowskiej drogówki jest wyhamowanie prędkości kierowców i zwrócenie uwagi na konsekwencje zbyt szybkiej jazdy. Do służby wyjeżdżają nieoznakowane radiowozy, a także funkcjonariusze uzbrojeni w radary. Te działania się sprawdzają, bo już sam widok policjanta przy drodze działa prewencyjnie – kierowcy zwalniają i na tym najbardziej zależy funkcjonariuszom. Kontrole prowadzone są nie tylko na terenie miasta, ale także na drogach dojazdowych. W najbliższych dniach można się spodziewać, że o spotkanie z policjantem w białej czapce będzie łatwiej – na drogach będzie ich zdecydowanie więcej. Nie grozi nic tym, którzy przestrzegają ograniczeń prędkości i szanują innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas kontroli kierowcy, który chwilę wcześniej przekroczył prędkość, policjanci wielokrotnie słyszą o pośpiechu. Czy naprawdę dla kilku minut warto ryzykować życie swoje i innych? Pomyślmy o tych, którzy czekają na nas w domu.

Źródło: podkom. Grzegorz Jaroszewicz Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.