RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Pożar w kamienicy w Zielonej Górze. Ewakuowano mieszkańców (ZDJĘCIA)

16 maj 2019
(1 głos)
Autor: 
Pożar w kamienicy w Zielonej Górze. Ewakuowano mieszkańców Redakcja

W jednej z kamienic przy ul. Sikorskiego w Zielonej Górze doszło do pożaru mieszkania. Ewakuowano wszystkich lokatorów. Strażacy udzielali pomocy medycznej starszej kobiecie.

Strażacy zostali wezwani na miejsce po godzinie 22:50. Pożar wybuchł w jednym z lokali na pierwszym piętrze budynku. Gęsty dym szybko rozprzestrzenił się po całej kamienicy.

Do akcji zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, w tym drabinę mechaniczną. Strażacy z założonymi aparatami powietrznymi próbowali nieinwazyjnie dostać się do lokalu od wewnątrz, lecz drzwi nie dawały za wygraną. Wówczas zapadła decyzja o siłowym wejściu do mieszkania przy pomocy wyważarki hydrauliczej. Jednocześnie rozstawiona została drabina, po której kolejni ratownicy wchodzili do środka.

W międzyczasie konieczna okazała się ewakuacja wszystkich mieszkanców budynku, ponieważ na klatce schodowej znajdowało się dużo dymu. Jednej ze starszych kobiet, która mieszkała na najwyższej kondygnacji, pomogli zejść sami strażacy.

Sytuacja szybko została opanowana. Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Wszystkie okoliczności ustali już biegły z zakresu pożarnictwa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.