RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Mężczyzna stracił swoje oszczędności

17 maj 2019
(1 głos)
Mężczyzna stracił swoje oszczędności Adobe Stock

40 tysięcy złotych 82-latek położył koło kosza na śmieci w Gorzowie Wlkp. A stało się to dlatego, że uwierzył w historię przekazaną mu przez oszustów, podających się za policjantów. Po raz kolejny przypominamy, że funkcjonariusze nie proszą o przykazywanie pieniędzy w jakikolwiek sposób.

Na numer alarmowy zadzwonił w czwartek (16.05) 82-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp., pytając o akcję z przekazaniem pieniędzy. Niestety zrobił to dopiero wtedy, gdy swoje oszczędności pozostawił w miejscu wskazanym przez oszustów podających się za funkcjonariuszy. Kiedy zorientował się, że został oszukany, pieniędzy już nie było. Policjanci po raz kolejny przypominają, że nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

W czwartek rano do 82-latka zadzwoniła kobieta, która przedstawiał się jako bliska osoba potrzebująca pożyczyć pieniądze. Po chwili kolejne połączenie było od fałszywej policjantki, a także od mężczyzny. Mieszkaniec Gorzowa był niemal pewny, że rozmawia z „prawdziwymi” funkcjonariuszami, którzy z jego pomocą chcą zatrzymać oszustów. By jednak było to możliwe, niezbędne jest wypłacenie oszczędności z banku. Kobieta, przez telefon cały czas instruowała mężczyznę. 82-latek zabrał z konta 40 tys. złotych i położył je przy wskazanym śmietniku. Dopiero po pewnym czasie nabrał podejrzeń, że został oszukany.

Niezależnie od tego, co usłyszymy w słuchawce telefonu, zawsze warto to sprawdzić. Nie ma znaczenia czy ktoś przedstawia się jako policjant, prokurator, wujek czy siostra. Trzeba zakończyć takie połączenie. Policjanci nigdy nie prowadzą takich akcji z udziałem osób postronnych, anie nie proszą o przekazanie pieniędzy w jakikolwiek sposób.

Źródło: podkom. Grzegorz Jaroszewicz Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.