9-letnia dziewczynka skrępowana i zakneblowana w wersalce. Mogła zostać zgwałcona

20 maj 2019
(3 głosów)
Autor: 
9-letnia dziewczynka skrępowana i zakneblowana w wersalce Fot. gorzowianin.com

Nocą w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim policjanci odnaleźli 9-letnią dziewczynkę, która była skrępowana i zakneblowana w wersalce. Śledczy nie wykluczają, że dziecko mogło zostać zgwałcone. Do sprawy zatrzymano już 24-letniego mężczyznę.

Jak ustalił portal gorzowianin.com, dziecko przebywało w mieszkaniu znajomego matki. W niedzielę 24-latek zadzwonił do matki dziewczynki i poinformował, że 9-latka gdzieś uciekła. Nie uwierzył w to jednak 14-letni brat dziewczynki, który wspólnie z kolegą pojechał do mieszkania mężczyzny przy ul. Małopolskiej na gorzowskim Zwarciu. Chłopcy pukali do drzwi, lecz nikt ich nie otwierał. Kiedy usłyszeli niepokojące odgłosy z lokalu, natychmiast wezwali policję.

Na miejsce przybyło kilka patroli policji. Pojawił się także zastęp strażaków, który umożliwił funkcjonariuszom siłowe wejście do mieszkania. W środku służby dokonały makabrycznego odkrycia. 9-latka została znaleziona w wersalce, była związana i zakneblowana. Dziewczynka ledwo oddychała, na pewno nie przeżyłaby nocy. Przez specjalistyczny zespół pogotowia została zabrana do szpitala.

Tuż po zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania 24-latka. Około godziny 1:00 został on znaleziony przez patrol mundurowych przy ul. Śląskiej. Mężczyzna próbował uciekać przed funkcjonariuszami, lecz szybko został zatrzymany. Wkrótce zostanie przesłuchany w gorzowskiej prokuraturze.

Policja podejrzewa, że dziecko mogło zostać zgwałcone, lecz wszystko potwierdzi dopiero informacja ze szpitala. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora sprawdzają inne okoliczności zdarzenia. - Ustalamy jakie były relacje pomiędzy 24-latkiem, a matką dziewczynki. Tutaj bardzo ważną rolę odegra operacyjna praca policjantów - mówił dla gorzowianin.com nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

 • W Zielonej Górze czuć już magię świąt!

  W Zielonej Górze czuć już magię świąt!

  W wielu lubuskich miastach czuć już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Ulice nabrały blasku, pojawiły się również wielkie oświetlone choinki!

 • Światowy Dzień Wcześniaka

  Światowy Dzień Wcześniaka

  W niedzielę, 24.11.2019 r. w urzędzie marszałkowskim odbędą się uroczystości z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych.

 • Kolejny sukces lubuskiego in vitro

  Kolejny sukces lubuskiego in vitro

  Szesnaście ciąż (11 ciąż pojedynczych i 5 ciąż mnogich) - to efekty drugiej edycji programu in vitro realizowanego przez samorząd województwa.

 • Nowy rozkład jazdy dla Lubuskiego

  Nowy rozkład jazdy dla Lubuskiego

  Znamy zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który obowiązywać będzie od 15 grudnia. Dodatkowe pary pociągów pojawią się m.in. na trasach: Gorzów Wlkp. – Kostrzyn i Zielona Góra Gł. – Rzepin.

 • Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Gorzowscy kryminalni wraz z policjantami prewencji Komendy Miejskiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło rano w mieszkaniu na jednym z osiedli na terenie Gorzowa Wlkp. Mężczyzna zapukał do mieszkania starszej kobiety, prosząc o pomoc w przygotowaniu posiłku. Kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zginął telefon, a kiedy poprosiła o jego zwrot napastnik wyciągnął nóż, po czym uciekł. Rozbójnik został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

 • O sytuacji kobiet w regionie

  O sytuacji kobiet w regionie

  Po raz kolejny obradowała Wojewódzka Rada Kobiet. Tym razem pani zapoznały się z diagnozą dotyczącą sytuacji kobiet w Polsce i regionie lubuskim. Informacje te dotyczyły zarówno sytuacji demograficznej, jak i ekonomicznej, społecznej i politycznej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.