Wykorzystał 9-latkę i uwięził ją w wersalce. Prokuratura wnioskuje o areszt (FILM, ZDJĘCIA)

21 maj 2019
(2 głosów)
Autor: 
Wykorzystał 9-latkę i uwięził ją w wersalce. Prokuratura wnioskuje o areszt KWP Gorzów Wlkp.

Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który pozbawił wolności i wykorzystał seksualnie 9-letnią dziewczynkę usłyszał już zarzuty. 24-letniemu Mateuszowi K. grozi kara do 15 lat więzienia. Prokuratura zawnioskowała już o jego tymczasowe aresztowanie.

Dziewczynka znajdowała się pod opieką 24-latka za zgodą i wiedzą jej matki. Mężczyzna kontaktował się w niedzielne południe z 34-letnią kobietą tłumacząc, że 9-latka oddaliła się od niego podczas wspólnego spaceru. W tą historię nie uwierzył jednak brat dziewczynki, który wspólnie z kolegą postanowił poszukać siostry w mieszkaniu Mateusza K. przy ul. Małopolskiej.

Kiedy chłopcy usłyszeli z lokalu stłumiony głos postanowili wezwać służby. Gdyby nie ich reakcja, 9-latka mogłaby nie przeżyć najbliższej nocy. Miała skrępowane ręce, zakneblowane usta i została uwięziona w wersalce. Ponadto wcześniej została wykorzystana seksualnie przez 24-latka. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala, gdzie od razu trafiła na stół operacyjny.

- Całą noc trwały oględziny miejsca zdarzenia. Zadbano o to, aby zabezpieczyć najmniejszy ślad, który pozwoli śledczym na konkretne wnioski i precyzyjne odtworzenie przebiegu zdarzenia. Równolegle trwały czynności operacyjne ukierunkowane na zatrzymanie 24-latka - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji. Mężczyzna został zatrzymany tuż po godzinie pierwszej w nocy na gorzowskim Zawarciu. Próbował jeszcze uciekać, ale wobec reakcji policjantów był bezradny.

W poniedziałek, 20 maja, w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzono czynności z udziałem Mateusza K. - Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z doprowadzeniem do obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia, naruszeniem czynności narządu ciała oraz pozbawieniem wolności ze szczególnym udręczeniem - dodaje nadkom. Maludy. Prokuratura zawnioskowała już o jego tymczasowe aresztowanie.

 • W Zielonej Górze czuć już magię świąt!

  W Zielonej Górze czuć już magię świąt!

  W wielu lubuskich miastach czuć już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Ulice nabrały blasku, pojawiły się również wielkie oświetlone choinki!

 • Światowy Dzień Wcześniaka

  Światowy Dzień Wcześniaka

  W niedzielę, 24.11.2019 r. w urzędzie marszałkowskim odbędą się uroczystości z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych.

 • Kolejny sukces lubuskiego in vitro

  Kolejny sukces lubuskiego in vitro

  Szesnaście ciąż (11 ciąż pojedynczych i 5 ciąż mnogich) - to efekty drugiej edycji programu in vitro realizowanego przez samorząd województwa.

 • Nowy rozkład jazdy dla Lubuskiego

  Nowy rozkład jazdy dla Lubuskiego

  Znamy zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który obowiązywać będzie od 15 grudnia. Dodatkowe pary pociągów pojawią się m.in. na trasach: Gorzów Wlkp. – Kostrzyn i Zielona Góra Gł. – Rzepin.

 • Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Gorzowscy kryminalni wraz z policjantami prewencji Komendy Miejskiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło rano w mieszkaniu na jednym z osiedli na terenie Gorzowa Wlkp. Mężczyzna zapukał do mieszkania starszej kobiety, prosząc o pomoc w przygotowaniu posiłku. Kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zginął telefon, a kiedy poprosiła o jego zwrot napastnik wyciągnął nóż, po czym uciekł. Rozbójnik został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

 • O sytuacji kobiet w regionie

  O sytuacji kobiet w regionie

  Po raz kolejny obradowała Wojewódzka Rada Kobiet. Tym razem pani zapoznały się z diagnozą dotyczącą sytuacji kobiet w Polsce i regionie lubuskim. Informacje te dotyczyły zarówno sytuacji demograficznej, jak i ekonomicznej, społecznej i politycznej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.