Szedł z Rosji do Niemiec poboczem autostrady A2. Obywatel Rosji został zatrzymany

24 maj 2019
(0 głosów)
Szedł z Rosji do Niemiec poboczem autostrady A2. Obywatel Rosji został zatrzymany Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Do niecodziennej sytuacji doszło 22 maja, przed godziną 18 na Autostradzie A2 w pobliżu granicy państwa. Pełniący tam służbę funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali zmierzającego pieszo do Niemiec obywatela Rosji.

68-letni Rosjanin szedł poboczem drogi krajowej A2. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali go w momencie gdy zamierzał przekroczyć granicę. Mężczyzna oświadczył, że podróżuje pieszo z Rosji przez Litwę do Niemiec w poszukiwaniu pracy. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna przebywa w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami oraz nie ma poza paszportem żadnych innych dokumentów uprawniających go do przekroczenia granicy.

W wyniku dokonanych sprawdzeń funkcjonariusze ustalili ponadto, że trzy kraje - Estonia, Włochy oraz Łotwa umieściły dane obywatela Rosji jako osoby, której należy odmówić wjazdu lub pobytu na terytorium Państw Schengen.

Zatrzymany pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Placówki SG w Świecku, którzy prowadzą dalsze czynności wobec obywatela Rosji.

Źródło: mjr SG Joanna Konieczniak - Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.