Świebodzin: Groził, uderzał i okradał ludzi. Przed policjantami ukrył się w stawie

30 maj 2019
(1 głos)
Autor: 
Groził, uderzał i okradał ludzi. Przed policjantami ukrył się w stawie Lubuska Policja

Rozbój na osobie nieletniej, kradzież torebki oraz podejrzenie dokonania co najmniej dwóch włamań - to zarzuty ciążące na 25-letnim mieszkańcu powiatu świebodzińskiego. Mężczyzna został już zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W przeciągu kilku dni na terenie Świebodzina doszło do kilku włamań, rozbojów i kradzieży. - W piątek, 17 maja, nieznany mężczyzna podszedł do nieletniego siedzącego na ławce w parku i grożąc mu, a następnie uderzając, zmusił do oddania telefonu. Dodatkowo mężczyzna straszył go, aby ten nie zgłaszał faktu policji - informuje sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Do sprawy przydzielono funkcjonariuszy kryminalnych, którzy podjęli działania w celu ustalenia sprawcy. Policjanci szybko wytypowali dobrze znanego im 25-latka. Mężczyzna mieszkał w jednej z miejscowości w pobliżu Świebodzina.

Kilka dni później w parku doszło do kolejnego incydentu. Wówczas nieznany mężczyzna ukradł kobiecie torebkę. Wołającą o pomoc usłyszał przechodzący w pobliżu patrol policji. Kryminalni skierowani do działań trafnie wytypowali miejsce, w które mógł się udać sprawca. - Ten, kiedy tylko ich zauważył, zaczął uciekać. Funkcjonariusze szybko dogonili go w bezpośrednim pościgu, wobec czego mężczyzna postanowił ukryć się w stawie - relacjonuje sierż. sztab. Ruciński.

Mężczyźnie w związku z pierwszym zdarzeniem grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat, z kolei w przypadku drugiego incydentu kara do 5 lat więzienia. Wobec mężczyzny Wydział Dochodzeniowo-Śledczy ze Świebodzina prowadzi również postępowania w związku z dwoma włamaniami. Na wniosek prokuratury Sąd tymczasowo aresztował już mężczyznę na 3 miesiące.

Fot. KPP Świebodzin

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.