Starsza zielonogórzanka straciła 6 tysięcy złotych. Gotówkę przekazała "kobiecie z policji"

07 czerwiec 2019
(1 głos)
Autor: 
Starsza zielonogórzanka straciła 6 tysięcy złotych. Gotówkę przekazała "kobiecie z policji"

W Zielonej Górze ponownie pojawiły się osoby wyłudzające pieniądze przez telefon. Jedną z ofiar była starsza kobieta, która przekazała oszustom 6 tysięcy złotych.

Do oszustwa doszło w czwartek, 6 czerwca. Starsza zielonogórzanka otrzymała telefon od kobiety podającej się za policjantkę. Usłyszała od niej, że musi wpłacić kaucję za spowodowanie wypadku drogowego.

Dzwoniąca zarządała od seniorki 300 tysięcy złotych. Pokrzywdzona miała jedynie 6 tysięcy złotych, które postanowiła przekazać oszustce. Po gotówkę przyszła kobieta, która miała być "policyjnym kurierem"

- Po raz kolejny ostrzegamy przed oszustami, którzy usiłują wyłudzać pieniądze dzwoniąc przez telefon. Pamiętajmy, że osoby ogarnięte chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem i bardzo często żerują na uczuciach wrażliwych osób. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję - apeluje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.