Śmiertelny wypadek, kierowca wypadł z pojazdu. 22-latek zmarł w szpitalu

08 czerwiec 2019
(3 głosów)
Śmiertelny wypadek, kierowca wypadł z pojazdu. 22-latek zmarł w szpitalu Redakcja

W sobotę, około 30 minut po północy, na ulicy Jędrzychowskiej w Zielonej Górze samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie po czym wpadł do przydrożnej posesji. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca wypadł z pojazdu. Niestety mimo wysiłku ratowników oraz lekarzy 22-latek zmarł w szpitalu. 

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 8 czerwca, około 30 minut po północy na ulicy Jędrzychowskiej w Zielonej Górze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierowca samochodu osobowego marki Peugeot 207 CC jadąc od strony centrum w kierunku Zatonia, na łuki drogi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, z impetem uderzył w ogrodzenie i zatrzymał się dopiero ok. 15 metrów dalej w głębi posesji.

Auto było kompletnie rozbite, został rozerwany dach. - Usłyszałem głośny pisk, a potem huk. - relacjonuje jeden ze świadków wypadku. Pomocy, ciężko rannemu kierowcy w pierwszej kolejności udzielali pobliscy mieszkańcy, m.in. obywatele Ukrainy.  - Kierowca wypadł z auta. Uderzenie było tak mocne, że aż rozerwało dach. - dodaje świadek. Powiadomione zostały służby ratownicze.

W pierwszej kolejności na miejscu zdarzenia pojawiła się straż pożarna z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Zielonej Górze. Strażacy po wstępnym rozpoznaniu błyskawicznie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy rannemu 22-latkowi, rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Podczas gdy strażacy walczyli o życie mężczyzny na miejscu zjawiały się patrole policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wstępnie zabezpieczyli ślady na drodze i chodniku.

Po kilku minutach na miejsce zdarzenia przybył też specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy wspólnie z ratownikami oraz lekarzem przez blisko pół godziny walczyli o życie kierowcy. Ta nierówna walka się udała. 22-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zielonej Górze. W zdarzeniu nikt poza kierowcą nie został ranny.

Funkcjonariusze wykonali niezbędną dokumentację wypadku, na asfalcie były widoczne ślady hamowania. Przez kilka godziny ulica Jędrzychowska w ciągu Drogi Wojewódzkiej numer 283 była zablokowana.

Niestety mimo wysiłku lekarzy oraz ratowników młody, 22-letni kierowca zmarł w szpitalu. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.