Pościg za motocyklistą w Nowej Soli. Pędził ponad 110 km/h (FILM)

13 czerwiec 2019
(1 głos)
Autor: 
Pościg za motocyklistą w Nowej Soli. Pędził ponad 110 km/h KPP Nowa Sól

Pędził motocyklem ponad 110 km/h, uciekał przed policją oraz wyprzedzał innych kierowców w niedozwolonych miejscach. W ten sposób 27-latek z Nowej Soli stracił swoje prawo jazdy. Młodego mężczyznę czeka jeszcze sprawa w sądzie.

W środę, 12 czerwca, funkcjonariusze z nowosolskiej drogówki pełnili służbę na ulicach miasta. Wieczorem na ulicy Zielonogórskiej patrol funkcjonariuszy w nieoznakowanym radiowozie zauważył motocyklistę, który nie stosował się do znaków drogowych oraz wyprzedzał inne pojazdy pomimo zakazu. W rejonie skrzyżowania z ul. Ekonomiczną wyprzedził on także policyjny radiowóz.

- Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę motocykla do kontroli drogowej, jednak ten nie reagował na sygnały radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać. W tej sytuacji trudno mówić o zdrowym rozsądku kierującego - relacjonuje sierż. szt. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

W trakcie ucieczki mężczyzna kierujący jednośladem rozpędził pojazd do 111 km/h. - Wykonywał niebezpieczne manewry drogowe, w tym manewr wyprzedzania w rejonie przejścia dla pieszych, narażając innych uczestników na niebezpieczeństwo - dodaje Dąbrowicz-Kozłowska.

Po kilku minutach motocyklista został jednak zatrzymany. 27-latek musi teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i liczne wykroczenia odpowie przed sądem.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.