Po alkoholu przyjechał po nietrzeźwego kolegę. Obaj stracili prawo jazdy

13 czerwiec 2019
(1 głos)
Autor: 
Po alkoholu przyjechał po nietrzeźwego kolegę. Obaj stracili prawo jazdy KWP Gorzów Wlkp.

Poważne konsekwencje grożą dwóm mieszkańcom powiatu krośnieńskiego, którzy minionego wieczoru wpadli w ręce policji. Najpierw zatrzymano 40-latka, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zadzwonił po swojego kolegę, aby ten odebrał jego auto. Okazało się, że 20-latek także jest nietrzeźwy.

Po godzinie 20:00 do dyżurnego policji w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie od 22-letniego mieszkańca Budachowa. Mężczyzna zabrał kluczyki od samochodu nietrzeźwemu kierowcy Opla Corsy. Na miejsce natychmiast wysłano najbliższy patrol.

- Policjanci zastali zgłaszającego oraz 40-letniego mieszkańca Radnicy, który chwiał się na nogach i czuć było od niego woń alkoholu. Mężczyzna nie przyznawał się do jazdy samochodem, ale funkcjonariusze szybko ustalili świadków tego zajścia - relacjonuje kom. Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji.

Mężczyzna za wszelką cenę nie chciał poddać się badaniu alkomatem. W celu ustalenia stanu trzeźwości 40-latka pobrana została od niego krew do badań. W międzyczasie okazało się, że zaledwie kilka dni wcześniej kierowca stracił prawo jazdy.

Zatrzymany 40-latek, na miejsce wezwał znajomego, który miał zabezpieczyć osobowego Opla. Gdy kierowca lawety przyjechał na miejsce, policjanci wyczuli woń alkoholu również od niego. - Mężczyzna wydmuchał 0,21 promila alkoholu. 20-latek stracił prawo jazdy, a oba pojazdy zabezpieczył inny trzeźwy kierowca - dodaje kom. Marczenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.