RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Pożar na SOR w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej (FILM)

14 czerwiec 2019
(2 głosów)
Pożar na SOR w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Dyspozytor zielonogórski strażaków otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru rozdzielni na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze. Na miejsce zapobiegawczo zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Pożar został ugaszony przez pracowników szpitala. Nikomu nic się nie stało.

W piątek, 14 czerwca, o godzinie 7:47, do dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru rozdzielni na terenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zapobiegawczo 4 zastępy straży pożarnej. Pożar został ugaszony przed przyjazdem strażaków, przez pracowników szpitala prawdopodobnie przy użyciu gaśnicy proszkowej. Strażacy dokonali rozpoznania na miejscu zdarzenia oraz sprawdzili, czy jest bezpiecznie. Po około 30 minutach zastępy powróciły do jednostek.

- Zapalił się jeden z transformatorów, który zasila jedną z sal zabiegowych na SOR. Ten pożar został ugaszony przez naszych pracowników. Straż pożarna oczywiście została zawiadomiona. - podaje Sylwia Malcher-Nowak - Rzecznik Prasowy Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.

Płonął transformator separacyjny, który zasila jedną z sal zabiegowych. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. - W tej chwili nasi elektrycy pracują nad przywróceniem zasilania. Pacjenci, którzy przebywali na SOR w tym czasie zostali przekazani na inne oddziały do szpitala. Wstrzymaliśmy przyjęcia pacjentów. - dodaje Sylwia Malcher-Nowak.

Przyjęcia pacjentów na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zielonej Górze zostały wstrzymane do czasu naprawy usterki. Informacja o awarii trafiła do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz pozostałych szpitali. 

Godzina 10:20 - Na oddziale w chwili zdarzenia przebywało 7 pacjentów, zostali przeniesieni na inne oddziały.

Godzina 12:00 - Awaria została usunięta. Szpitalny Oddział Ratunkowy ponownie przyjmuje pacjentów.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.