Pędził motocyklem 132 km/h. 41-latek nie miał uprawnień do kierowania

17 czerwiec 2019
(1 głos)
Autor: 
Pędził motocyklem 132 km/h. 41-latek nie miał uprawnień do kierowania KPP Świebodzin

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który ulicami wsi Chociule pędził motocyklem z prędkością 132 kilometrów na godzinę. Kiedy mundurowi chcieli ukarać kierowcę mandatem i odebrać mu prawo jazdy okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania motocyklem.

W sobotę, 15 czerwca, świebodzińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez miejscowość Chociule. Po godzinie 9:30 funkcjonariusze zmierzyli prędkość motocykla marki Honda.

- Wynik pomiaru był zaskakujący. Kierujący jechał przez obszar zabudowany ponad 80 km/h szybciej niż jest to dopuszczalne - relacjonuje sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik polcji w Świebodzinie.

Kierowca został zatrzymany do kontroli. Mundurowi chcieli ukarać 41-latka mandatem, lecz okazało się, że amator jazdy motocyklem nie posiada wymaganych uprawnień. W tej sytuacji wobec mężczyzny skierowany został wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy, a motocykl odholowano na strzeżony parking.

- W przypadku poruszania się z bardzo dużą prędkością praktycznie niwelujemy możliwość uniknięcia zdarzenia, licząc na łut szczęścia. Szczególnie niebezpieczne są takie zachowania w przypadku poruszania się po terenie zabudowanym - podkreśla sierż. szt. Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.