Pijany agresor uderzył interweniującego policjanta. Miał 1,5 promila alkoholu

18 czerwiec 2019
(4 głosów)
Autor: 
Pijany agresor uderzył interweniującego policjanta. Miał 1,5 promila alkoholu KPP Żary

Krewkiego mężczyznę zatrzymali w niedzielę policjanci w Trzebielu (pow. Żarski). Podczas interwencji 25-latek wyzywał funkcjonariuszy oraz uderzył jednego z nich. Napastnikowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę nad ranem policjanci zabezpieczali imprezę plenerową w Trzebielu. Podczas patrolu mundurowi podjęli interwencję własną wobec dwóch osób znajdujących się w kilkuosobowej grupie. - Mężczyźni szarpali się między sobą, policjanci odizolowali ich od siebie, nie dopuszczając do eskalacji konfliktu - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Jeden z uczestników szarpaniny był wyjątkowo agresywnie nastawiony do mundurowych i zupełnie nie reagował na polecenia. Ponadto 25-latek wielokrotnie znieważał ich oraz groził pobiciem, zbliżając się z rękoma złożonymi do zadania ciosu. Policjanci nie czekali na rozwój wydarzeń i od razu podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

- Podczas przeprowadzania tej czynności mężczyzna uderzył jednego z policjantów, powodując u niego obrażenia ręki i głowy. Badania diagnostyczne wykazały, że funkcjonariusz ma złamaną kość ręki oraz wstrząśnienie mózgu - informuje Berestecka.

Jak się okazało zatrzymany 25-latek miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. - Nie ma zgody i aprobaty na takie zachowania. Każdy, kto podnosi rękę na policjanta, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami - podkreśla kom. Aneta Berestecka.

Mężczyźnie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała już wobec 25-latka policyjny dozór.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.