Ktoś w upalny dzień porzucił kocięta. Zaopiekowali się nimi policjanci

25 czerwiec 2019
(2 głosów)
Ktoś w upalny dzień porzucił kocięta. Zaopiekowali się nimi policjanci KPP Nowa Sól

W minioną sobotę policjanci interweniowali na ogródkach działkowych przy ul. Północnej w Nowej Soli, gdzie ktoś porzucił trzy dwutygodniowe kocięta. Funkcjonariusze natychmiast przewieźli maleńkie futrzaki do Komedy w Nowej Soli, gdzie zostały przekazane pod fachową opiekę lekarza weterynarii.

W sobotę 22 czerwca nowosolscy policjanci zostali wezwani na interwencję przy ul. Północnej w Nowej Soli, gdzie koło ogródków działkowych jeden z mieszkańców zobaczył stojący w nietypowym miejscu karton, a w nim 3 maleńkie kociaki. Z uwagi na ogromny upał funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się „żywym” znaleziskiem. Do czasu przyjazdu lekarza weterynarii, nowi podopieczni mogli liczyć na wielkie serce mundurowych i ich opiekuńczość. Nowosolscy stróże prawa już nie raz udowodnili, że bez problemu potrafią zaradzić w nietuzinkowych interwencjach.

Decydując się na kota, pamiętajmy, że ta żywa istota, która będzie nam poprawiać humor i wpływać na dobre samopoczucie... Musi mieć przede wszystkim odpowiedzialnego właściciela. Przygarnięcie „mruczka” ze schroniska czy też wprost „z ulicy” to świetny pomysł pod warunkiem, że zrobi to osoba posiadającą odrobinę empatii. Pozostawienie nieporadnego zwierzaka i skazanie go na „może łut szczęścia” jest nieludzkie i godne potępienia. Osoba, która dopuści się takiego czynu może również ponieść odpowiedzialność karną z ustawy o ochronie zwierząt.

Źródło: sierż. szt. Renata Dąbrowicz - Kozłowska - Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.