Nowosolscy policjanci najlepsi w Lubuskiem

27 czerwiec 2019
(2 głosów)
Nowosolscy policjanci najlepsi w Lubuskiem Lubuska Policja/KWP Gorzów Wielkopolski

Policjanci z komend powiatowych rywalizowali w lubuskim finale Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Dwanaście zespołów musiało zmierzyć się z testem wiedzy, pokonać specjalny tor przeszkód, a następnie wziąć udział w konkurencji strzeleckiej. W tym roku najlepszy okazał się patrol z Nowej Soli, który niebawem będzie reprezentował lubuski garnizon w finale ogólnopolskim w Szkole Policji w Słupsku.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego to funkcjonariusze, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Oni jako pierwsi są zawsze na miejscu zdarzenia i udzielają pomocy ofiarom zdarzeń, wypadków czy przestępstw. Muszą wykazywać się ogromną wiedzą, aby z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem wykonywać swoje codzienne obowiązki. Każdy z nich codziennie bierze udział w trudnych interwencjach, spotyka się z agresją, zatrzymuje osoby nietrzeźwe i pod działaniem narkotyków. Jak bardzo trudna i niebezpieczna jest to praca świadczy ilość i złożoność takich interwencji. Co roku policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego biorą udział w eliminacjach powiatowych do ogólnopolskich zawodów Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

We wtorek (25 czerwca) na terenie Komendy Powiatowej w Świebodzinie odbyły się eliminacje wojewódzkie, w których udział wzięło 12 zespołów policjantów z komend miejskich i powiatowych garnizonu lubuskiego. Patrolowcy rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy zawodowej, sprawdzian sprawności fizycznej z torem przeszkód oraz strzelanie. Pomimo tego, że żar lał się z nieba, rywalizacja była bardzo zacięta, policjanci musieli przebiec wyznaczone odcinki oraz pokonać tory przeszkód. Konkurs stał na wysokim poziomie, a mundurowi dali z siebie wszystko. Tegoroczną rywalizację wygrali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli sierż. Rafał Wawrzusiszyn oraz post. Rafał Dzioch. Nagrody zwycięzcą wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Bogdan Piotrowski.

Zdobywcy pierwszego miejsca będą reprezentować Lubuską Policję w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

Źródło: Lubuska Policja

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.