Tragedia na budowie. Zawalił się strop, jedna osoba nie żyje (ZDJĘCIA)

28 czerwiec 2019
(5 głosów)
Autor: 
Tragedia na budowie. Zawalił się strop, jedna osoba nie żyje fot. gorzowianin.com

W Łupowie koło Gorzowa doszło do tragicznego wypadku budowlanego. Podczas budowy domu, doszło do zawalenia się ściany szczytowej i stropu. Beton przygniótł jedną osobę, której nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w piątek, 28 czerwca, w miejscowości Łupowo (gmina Bogdaniec). Około godziny 9:30 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku budowlanym. Podczas budowy domu zawaliła się część konstrukcji. Na miejsce wysłano straż pożarną, policję, zespół pogotowia oraz załogę śmigłowca LPR.

- Na terenie budowy znajdowało się trzech pracowników. Dwóch z nich znajdowało się na płytach stropowych, trzeci znajdował się wewnątrz wykonywanej konstrukcji. W trakcie prac doszło do zawalenia się ścian szczytowych, jak i stropu budowanej konstrukcji. Niestety mężczyzna, który znajdował się wewnątrz budynku, został przygnieciony przez beton. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny - mówi dla gorzowianin.com Krystian Kosela, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Gorzowie.

Dwaj pozostali mężczyźni z lekkimi obrażeniami opuścili posesję o własnych siłach. - W tej chwili na miejscu jest prokurator, który prowadzi oględziny. Ponadto, jak zawsze w przypadku tego typu wypadków, pracuje tam inspektor nadzoru budowlanego i pracownik Państwowej Inspekcji Pracy - powiedział TVN24 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Wszystkie okoliczności ustali postępowanie, które zostanie wszczęte w tej sprawie. Wiadomo, że mężczyzna, który zginął na miejscu miał 33 lata. Pracował przy budowie od maja tego roku.

Fot. gorzowianin.com, OSP Bogdaniec

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.