Pożar lasu i młodnika w Leśniowie Wielkim. W akcji samolot gaśniczy (ZDJĘCIA)

04 lipiec 2019
(1 głos)
Autor: 
Pożar lasu i młodnika w Leśniowie Wielkim. W akcji samolot gaśniczy fot. OSP Świdnica

Płonął las w Leśniowie Wielkim koło Zielonej Góry. Walka z ogniem toczyła się z ziemi i powietrza. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchnię około 0,5 hektara.

Pożar wybuchł o godzinie 12:30. Dym wydobywający się z oddziału leśnego zauważyli między innymi przejeżdżający kierowcy, którzy natychmiast powiadomili strażaków. Ogień zajął około pół hektara leśnej ścioły oraz młodnika.

W akcji gaśniczej uczestniczy 10 zastępów straży pożarnej, w tym cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Ponadto do działań wezwany został samolot gaśniczy, który przeprowadził kilka zrzutów środka gaśniczego oraz samochód patrolowo-gaśniczy z Nadleśnictwa Zielona Góra.

Warunki pogodowe nie ułatwiają pracy strażaków. W tej chwili pożar został już opanowany, ale wcześniej panowały trudne warunki. Jest bardzo sucho i wieje silny wiatr, co spowodowało, że ogień szybko się rozprzestrzenił.

Obecnie strażacy dokładnie przelewają pogorzelisko. Akcja może jeszcze potrwać nawet do godziny 17:00.

W lasach na terenie całego województwa obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki waha się od 6,2 do 9,4 procent - to wilgotność porównywalna z kartką papieru.

Fot. OSP Świdnica

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.