Blisko 3 kilogramy marihuany schowane w oponach. Przemytnik zatrzymany (FILM, ZDJĘCIA)

09 lipiec 2019
(2 głosów)
Autor: 
Blisko 3 kilogramy marihuany schowane w oponach. Przemytnik zatrzymany KWP Gorzów Wlkp.

Trzynaście worków z marihuaną o wartości około 150 tysięcy złotych chciał przemycić 47-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Mężczyzna został zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą. Grożą mu co najmniej trzy lata więzienia.

Gorzowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego już od jakiegoś czasu przypuszczali, że w najbliższym czasie może trafić do naszego kraju transport dużej ilości narkotyków. W sobotni poranek, 6 lipca, uwagę funkcjonariuszy działających w Kostrzynie nad Odrą zwróciła ciężarówka z przyczepą. Kryminalni zatrzymali zestaw do kontroli i poddali go przeszukaniu.

W przyczepie znajdowały się dwa samochody osobowe. - Uwagę śledczych wzbudziły przednie koła sportowego BMW, które podczas sprawdzenia okazały się cięższe niż tylne. Po ich zdjęciu okazało się, że w oponach ukryte są worki z suszem roślinnym - informuje podkom. Maciej Kimet z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Łącznie z opon wyciągnięto 13 woreczków z suszem, których waga wynosiła 2,8 kilograma. - Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że ujawnioną substancją jest marihuana, którą zabezpieczono procesowo. Jej rynkowa wartość to blisko 150 tysięcy złotych - uzupełnia Kimet.

Do sprawy zatrzymano 47-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. W niedzielę mężczyzna został przesłuchany. Przedstawiono mu również zarzuty związane z przemytem znacznej ilości substancji odurzających oraz przerobienia dokumentów, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.