Pożar składowiska opon pod Gorzowem (ZDJĘCIA)

09 lipiec 2019
(4 głosów)
Autor: 
Pożar składowiska opon pod Gorzowem fot. OSP Kłodawa

W Wojcieszycach pod Gorzowem płonie składowisko opon na terenie strzelnicy. Z ogniem walczy 10 zastępów straży pożarnej oraz samoloty gaśnicze. Toksyczny dym jest bardzo niebezpieczny dla mieszkańców.

Pożar wybuchł we wtorek, 9 lipca, przed godziną 19:00. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się po części hałdy opon. Na miejsce zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej. Gęsty, czarny dym widać z odległości wielu kilometrów.

Obok składowiska znajduje się oddział leśny. Strażacy robią wszystko, aby ogień nie przedostał się dalej. Pomagają im w tym dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych oraz ciągnik, który przerzuca hałdy spalonych opon.

- Doszło do trzech podpaleń niemal w tym samym czasie. Najpierw dostaliśmy informacje o pożarze lasu, następnie o pożarze trawy i na sam koniec o niebezpiecznym pożarze opon. Toksyczny dym, który wydobywa się z opon jest bardzo niebezpieczny dla mieszkańców - mówił dla gorzowianin.com bryg. Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Akcja gaśnicza może potrwać nawet do północy. Później strażacy będą dokładnie dogaszać pogorzelisko.

Fot. KM PSP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.