Ukradł paliwo i celował atrapą broni do policjantów

17 lipiec 2019
(1 głos)
Ukradł paliwo i celował atrapą broni do policjantów Lubuska Policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali w pościgu 38-latka, który ukradł paliwo, kierował bez uprawnień i w stanie po spożyciu alkoholu. W trakcie ucieczki wycelował w policjantów przedmiotem przypominającym broń.

Okazało się, że był to pistolet na metalowe kulki. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści.

W niedzielę, 14 lipca dyżurny żagańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw znajdującej się na terenie gminy Iłowa. Zgłaszający określił dokładnie pojazd, którym poruszał się mężczyzna oraz kierunek, w którym odjechał. Podjęte natychmiast działania przez iłowskich funkcjonariuszy pozwoliły na szybkie ustalenie tego samochodu. Kierujący na widok policyjnego radiowozu gwałtownie ruszył z miejsca i podjął próbę ucieczki. Nie reagował na sygnały błyskowe i dźwiękowe wydawane przez uprzywilejowany pojazd. W pewnej chwili zatrzymał samochód, wysiadł z niego i zaczął biec. Iłowscy policjanci ruszyli za uciekinierem. Kiedy już doganiali mężczyznę, ten obrócił się i wycelował w funkcjonariuszy przedmiotem przypominającym broń palną. Mundurowi skutecznie zareagowali, udaremnili jego ucieczkę i obezwładnili go. Przedmiot, który zatrzymany skierował do policjantów okazał się pistoletem na metalowe kulki. W trakcie czynności z mężczyzną policjanci ustalili, że 38-latek uciekał przed nimi nie tylko dlatego, że wcześniej ukradł paliwo, ale również znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był przekonany, że jeśli skieruje pistolet w kierunku iłowskich stróżów prawa zaprzestaną oni pościgu. Natychmiastowa reakcja policjantów i zdecydowane działania oraz opanowanie pozwoliły na szybkie i skuteczne zatrzymanie podejrzanego. 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów.

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.