Kolejny pożar ścierniska w Lubomyślu pod Żarami. Spłonął wóz strażacki (ZDJĘCIA)

26 lipiec 2019
(28 głosów)
Autor: 
Pożar ścierniska w Lubomyślu pod Żarami. Spłonął wóz strażacki Redakcja

Szesnaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem ścierniska w Lubomyślu (gmina Żary). Ogień niebezpiecznie rozprzestrzenił się po około 30 hektarach pola. W trakcie działań spłonął samochód gaśniczy z pobliskiej jednostki OSP.

Informacja o pożarze między Lubomyślem, a Złotnikiem wpłynęła do dyżurnego żarskich strażaków około godziny 16:00. Do akcji zadysponowano szesnaście zastępów straży pożarnej z powiatu żarskiego oraz żagańskiego. Na miejsce przybył również Komendant Powiatowy PSP w Żarach, mł. bryg. Robert Słowikowski.

Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Wszystko potęgowały silne porywy wiatru. - Szacujemy, że pożar objął ponad 30 hektarów - mówi bryg. Grzegorz Lisik, rzecznik żarskich strażaków.

W trakcie działań gaśniczych całkowicie spłonął samochód gaśniczy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotniku. - Kierowca cofał, aby uciec od ognia. Nagle samochód zgasł i stanął w płomieniach - informuje bryg. Lisik. Pojazd nadaje się już tylko do kasacji. Ochotnicy otrzymali auto pod koniec 2017 roku. Wraz z samochodem wartym blisko milion złotych spłonął także sprzęt pożarniczy.

Ochotnicy wyjechali do akcji w czteroosobowej obsadzie. - Żaden strażak nie został poszkodowany. Wszyscy ratownicy oddalili się w bezpieczne miejsce - relacjonuje dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Około godziny 18:00 pożar był już zlokalizowany i nie przenosił się dalej. Strażacy dokładnie przelewają pogorzelisko. Akcję utrudnia wysoka temperatura. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.