Pożar w bloku w Zielonej Górze. Cztery osoby podtruły się dymem

31 lipiec 2019
(5 głosów)
Autor: 
Pożar w bloku w Zielonej Górze. Cztery osoby podtruły się dymem Redakcja/archiwum

Trzy zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem poddasza w budynku przy ulicy Fabrycznej w Zielonej Górze. Strażacy udzielali pomocy czterem osobom, które podtruły się dymem.

Strażacy zostali wezwani na miejsce w środę, 31 lipca, po godzinie 22:00. Pożar wybuchł na poddaszu bloku. Gęsty dym szybko rozprzestrzenił się po całej kamienicy.

Do akcji zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym drabinę mechaniczną. Strażacy z założonymi aparatami powietrznymi sprawnie udali się na strych. Jak się okazało, płonęły śmieci zebrane w jednej z komórek lokatorskich.

Z budynku ewakuowano wszystkich mieszkańców. Cztery osoby podtruły się dymem. Strażacy zaopiekowali się lokatorami do czasu przyjazdu zespołów pogotowia.

Około godziny 22:30 sytuacja była już opanowana. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Na miejscu pracują zielonogórscy policjanci.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.