Mężczyzna miał 4 promile i wsiadł za kółko. Szybko został zatrzymany

07 sierpień 2019
(0 głosów)
Mężczyzna miał 4 promile i wsiadł za kółko. Szybko został zatrzymany Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Dzięki szybkiej reakcji świebodzińskich policjantów nie doszło do tragedii. Uwagę mundurowych zwrócił kierowca osobowego mitsubishi. Podczas kontroli badanie wykazało, że mężczyzna ma blisko 4 promile alkoholu i stwarzał ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Został zatrzymany przez policjantów.

Policjanci każdego dnia patrolują ulice i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców również na drogach. Funkcjonariusze kontrolują miejsca zagrożone i reagują na wykroczenia oraz przestępstwa. Mają sporo pracy na drogach bo w okresie wakacyjnym ruch jest zdecydowanie większy. Aby było bezpieczniej policjanci wykonują wiele badań stanu trzeźwości.

Tak był również na początku sierpnia. Świebodzińscy policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli wyłączone światła w nadjeżdżającym osobowym mitsubishi. Kiedy mijali się, uwagę policjantów zwrócił kierujący pojazdem mężczyzna. Postanowili skontrolować auto. Od kierowcy czuć było wyraźną woń alkoholu, miał utrudnioną mowę oraz problem z utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało, że mężczyzna ma blisko 4 promile alkoholu.

Pojazd 34-latka został odholowany na parking, a zatrzymanego przewieziono na komendę. Dopiero po wytrzeźwieniu wykonano z nim czynności procesowe. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć dlaczego wsiadł za kierownicę będąc w takim stanie. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.