Zielona Góra: Bakteria New Delhi w szpitalu. Wstrzymano wszystkie przyjęcia pacjentów

08 sierpień 2019
(1 głos)
Zielona Góra: Bakteria New Delhi w szpitalu. Wstrzymano wszystkie przyjęcia pacjentów Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Wstrzymano przyjęcia pacjentów planowanych w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zieloneja Górze. Decyzja ta zapadła po wykryciu bakterii New Delhi wśród pacjentów szpitala.

Bakteria Klebsiella pneumoniae NDM zwana też New Delhi została wykryta w ostatnich dniach wśród kilku pacjentów zielonogórskiego szpitala. Zgodnie z zaleceniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze, w godzinach popołudniowych 7 sierpnia 2019 roku zapadła decyzja o wstrzymaniu w okresie od 08.08.2019 do 15.08.2019 przyjęć planowych pacjentów na wszystkich oddziałach Szpitala.

Pacjenci zostaną telefonicznie powiadomieni o nowym terminie przyjęcia do szpitala. Planowe badania diagnostyczne oraz wizyty w przyszpitalnych poradniach odbywać się będą bez zmian. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.