Kradli samochody prosto z posesji. Straty to blisko 100 tys. złotych

09 sierpień 2019
(2 głosów)
Kradli samochody prosto z posesji. Straty to blisko 100 tys. złotych Lubuska Policja

Skuteczne działania policjantów z żarskiej komendy doprowadziło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy mieli na swoim koncie kilka przestępstw. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów związanych z kradzieżami aut i narzędzi. Łącznie pokrzywdzeni wycenili straty na blisko 100 tys. zł.

Podejrzani są już tymczasowo aresztowani. Na przełomie czerwca i lipca br. żarscy i żagańscy policjanci odnotowali kilka kradzieży samochodów oraz włamań do pomieszczeń gospodarczych, z których ginęły elektronarzędzia i części samochodowe. W dużej mierze skradzione pojazdy, to te, które znajdowały się na ogrodzonej posesji, w ich wnętrzu były pozostawione kluczyki, niejednokrotnie wraz z dowodem rejestracyjnym. Zgłoszenia do policji napływały m.in. z Bronowic, Dąbrowy Łużyckiej, Kałek, Iłowej. Łupem przestępców podały auta różnych marek, w tym: Audi, Opel, Mazda, Ford. Kradziono również części samochodowe, elektronarzędzia, radia samochodowe, olej napędowy w zbiornikach.

Szacowana łączna suma strat to blisko 100 tys. zł. Praca policjantów z żarskiej komendy doprowadziła do zatrzymania 29- i 34-latka, podejrzanych o kilka kradzieży. W ich sprawie zebrano materiał dowodowy pozwalający na przestawienie 7 zarzutów. Część przedmiotów udało się odzyskać. Pozostałe w wyniku działania podejrzanych uległa zniszczeniu na skutek m.in. podpalenia lub dewastacji. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn areszt, w którym podejrzani spędzą najbliższe trzy miesiące.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.