41-latek nie chciał zapłacić za piwo i zaatakował ekspedientkę

16 sierpień 2019
(1 głos)
41-latek nie chciał zapłacić za piwo i zaatakował ekspedientkę Lubuska Policja

Zielonogórski policjant, sierż. Roger Grubecki nie pozostał obojętny i zatrzymał mężczyznę, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów.

41-latek był agresywny i chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru zaatakował pracownicę sklepu. Policjant profesjonalnie obezwładnił napastnika i przy pomocy innego klienta sklepu przeprowadził na zaplecze sklepu. Swoim zachowanie Roger udowodnił, że policjant jest się cały czas - również w czasie wolnym od służby.

Służba w Policji to nie praca w określonych godzinach. Policjantem jest się cały czas, także po służbie czy w dniu wolnym. Lubuscy stróże prawa wielokrotnie udowadniali, że będąc na urlopie, po lub przed służbą, reagują na sytuacje, w których niezbędna jest profesjonalna reakcja w postaci ujęcia czy zatrzymania sprawcy czynu karalnego albo udzielenia natychmiastowej pomocy osobom, które w tym momencie jej potrzebują.

W środę, 14 sierpnia policjant Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze – sierż. Roger Grubecki – będąc w dniu wolnym od służby robił wraz ze swoją dwuletnią córką zakupy w jednym z zielonogórskich marketów. W pewnej chwili zauważył, że jeden z klientów odchodzi od kasy bez zapłaty za kilka puszek piwa. Za nim pobiegła ekspedientka, którą, ten zaczął szarpać i odpychać w celu utrzymania towaru. Widząc całą sytuację policjant natychmiast zareagował i ruszył na pomoc kobiecie. 41-letni napastnik był agresywny, jednak szybko obezwładniony przez policjanta. Skradziony towar przekazano pracownikom sklepu, a samego agresora wraz z innym mężczyzną sierż. Roger Grubecki przeprowadził na zaplecze sklepu, do czasu przyjazdu pracowników ochrony i patrolu Policji. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przeprowadzono z nim czynności procesowe. 41-latek usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Lubuska Policja

Roger Grubecki

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.