Pijany mężczyzna z kluczem francuskim napadł na sklep. Chciał alkohol

21 sierpień 2019
(1 głos)
Pijany mężczyzna z kluczem francuskim napadł na sklep. Chciał alkohol KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego o rozbój w sklepie spożywczym. Mężczyzna groził sprzedawczyni kluczem francuskim, porozbijał wyposażenie sklepu i ukradł dwie butelki wódki. 45-latek podczas zatrzymania miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Sąd zdecyduje czy mężczyzna trafi do aresztu.

W niedzielę, 18 sierpnia, przed godziną 18.00 do małego sklepu spożywczego w centrum Zielonej Góry wszedł mężczyzna i zaczął wulgarnie wykrzykiwać do sprzedawczyni, że ma mu dać wódkę. Do tego groził jej trzymając w ręku duży klucz francuski. Kiedy sprzedawczyni odmówiła wydania alkoholu, rozbił szklane drzwi lodówki z napojami, wbiegł za ladę i zabrał dwie półlitrowe butelki wódki.

Po jego wyjściu sprzedawczyni zawiadomiła właścicielkę sklepu, powiadomiona też została zielonogórska Policja. Patrol, który przyjechał na miejsce zebrał istotne informacje, które pozwoliły wytypować podejrzanego. Policjanci po kilku minutach zatrzymali agresywnego napastnika w jego mieszkaniu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Podejrzany to dobrze znany policjantom 45-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za który grozi kara więzienia do lat 12. Prokurator zadecydował również o skierowaniu do sadu wniosku o tymczasowe aresztowanie 45-latka. Sąd zdecyduje czy mężczyzna trafi do aresztu.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.