Tankowali i odjeżdżali. Zostali zatrzymani

21 sierpień 2019
(1 głos)
Tankowali i odjeżdżali. Zostali zatrzymani Pixabay

Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa oraz włamania. Straty wynoszą ponad 11 tys. złotych. Podejrzani to dwaj mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Wobec 29 i 41-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Do kilkunastu kradzieży paliwa w miejscowościach Olszyna i Jagłowice. Nieznani sprawcy tankowali i odjeżdżali nie płacąc za nie. Przestępczy proceder trwał przez prawie dwa miesiące. Przerwali go policjanci z żarskiej komendy.

W poniedziałek, 12 sierpnia rano podczas służby patrolowej funkcjonariusze zauważyli kierującego pojazdem marki Ford Fiesta, który gwałtownie przyspieszył na widok jadącego radiowozu, co wzbudziło podejrzenie mundurowych.

Policjanci zawrócili i ruszyli w pościg, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca nie reagował na polecenia policjantów, kontynuując ucieczkę w kierunku miejscowości Marszów, następnie wjechał do lasu, gdzie wspólnie z pasażerem porzucił pojazd. Wewnątrz samochodu funkcjonariusze znaleźli elektronarzędzia, które pochodziły z kradzieży i włamań do altanek. Doświadczenie i zaangażowanie mundurowych pozwoliło jeszcze tego samego dnia na zatrzymanie dwójki uciekinierów. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów. 29-latek usłyszał ich aż 18, w tym 16 dotyczących kradzieży paliwa, jeden dot. kradzieży z włamaniem do altanki, z której zginęły elektronarzędzia oraz zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej. 41-latek usłyszał 4 zarzuty dot. kradzieży paliwa i włamania do altanek. Łączna wartość skradzionego paliwa to ponad 11 tys. złotych.

Sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz śledczy sprawdzą czy podejrzani mężczyźni mają na koncie inne przestępstwa.

Źródło: kom. Aneta Berestecka Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.