Duży pożar lasu koło Gorzowa. Podpalacz podłożył ogień już osiem razy (ZDJĘCIA)

25 sierpień 2019
(11 głosów)
Autor: 
Duży pożar lasu koło Gorzowa. Podpalacz podłożył ogień już osiem razy Redakcja/archiwum

Płonie las pomiędzy Marwicami a Santockiem koło Gorzowa Wielkopolskiego. Walka z ogniem toczy się z ziemi oraz powietrza. Strażacy zlokalizowali już osiem ognisk zapalnych. Nikt nie ma wątpliwości - to robota podpalacza.

Zgłoszenie o pożarze lasu w pobliżu MOP Marwice wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków po godzinie 11:30. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, które już w trakcie dojazdu ustaliły, że leśna ściółka pali się w kilku miejscach po obu stronach trasy S3. Od tego momentu na miejsce sukcesywnie wysyłano kolejne zastępy gaśnicze.

W akcji uczestniczy już 15 zastępów straży pożarnej z powiatu gorzowskiego oraz pięć samolotów gaśniczych Lasów Państwowych typu Dromader. W drodze są jeszcze kolejne wozy z powiatu strzelecko-drezdeneckiego oraz województwa zachodniopomorskiego. Strażacy zlokalizowali na ten moment już osiem ognisk zapalnych.

Pożar nadal nie został opanowany. Wiadomo, że ogień objął około 2 hektary leśnej ściółki oraz młodnika na gruntach Lasów Państwowych, reszta to były poligon. Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilka godzin.

Godzina 13.55: Na miejscu pracuje już 20 zastępów gaśniczych. - Sytuacja pożarowa została już opanowana - relacjonuje dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Godzina 15.00: Strażacy cały czas dokładnie dogaszają pogorzelisko. Pożar z uwagi na dużą powierzchnię ciągle odnawia się w niektórych miejscach.

Fot. OSP Santocko, OSP Kłodawa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.