Drogi przy szkołach pod okiem policjantów

27 sierpień 2019
(1 głos)
Drogi przy szkołach pod okiem policjantów Lubuska Policja

Policjanci przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego i sprawdzają czy w rejonach placówek oraz przejść dla pieszych znaki są czytelne i prawidłowo ustawione. Wszystko po to, aby w dzień rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie bezpiecznie dotarli do celu.

Rozpoczęcie roku szkolnego to wielkie wydarzenie dla wszystkich uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy idą do pierwszej klasy. To również ogromne przedsięwzięcie dla wszystkich policjantów, zarówno Wydziału Ruchu Drogowego, jak i dzielnicowych, ponieważ w pierwszych dniach roku szkolnego kierowani są oni w rejony szkół, gdzie ruch jest bardzo duży. Jednak, aby wszystko sprawnie funkcjonowało już od pierwszych dni szkoły należy się do tego przygotować. 2 września wszystko musi być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Dzieciom idącym na apel rozpoczynający nowy rok szkolny nie może nic zagrażać, muszą bezpiecznie pokonać drogę do szkoły. Dlatego też w ostatnich tygodniach wakacji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu podjęli działania związane z przeglądem oraz oceną dróg i ulic pod względem bezpieczeństwa w rejonach wszystkich szkół i placówek oświatowych na terenie całego powiatu międzyrzeckiego. Policjanci sprawdzali przede wszystkim prawidłowość ustawienia i stan znaków zarówno pionowych, jak i poziomych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości policjanci skierują pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.

Źródło: st. asp. Justyna Łętowska Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.