Kierowca miał 1,5 a pasażer 3 promile. Jechali razem bez uprawnień, nieubezpieczonym pojazdem

05 wrzesień 2019
(1 głos)
Kierowca miał 1,5 a pasażer 3 promile. Jechali razem bez uprawnień, nieubezpieczonym pojazdem KPP Nowa Sól/Lubuska Policja

Nowosolscy policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd był nieubezpieczony. To jednak nie koniec. Pasażer, którego przewoził także był nietrzeźwy. W jego przypadku były to blisko 3 promile. Ta sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

We wtorek, 3 września, dzielnicowi podczas obchodu rejonu w miejscowości Kiełcz, zauważyli mężczyznę jadącego na motorowerze. Wygląd i zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie mundurowych, że może kierować pod wpływem alkoholu. Po zatrzymania go do kontroli, od 37-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Jak się okazało zarówno kierujący, jak i jego pasażer znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Kierowca miał blisko 1,5 promila, natomiast 52-letni pasażer blisko 3 promile. To jednak nie wszystko. Motorowerzysta nie posiadał uprawnień do kierowania oraz poruszał się pojazdem, który nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyzna usłyszy zarzut za kierowanie pod wpływem alkoholu, odpowie za szereg popełnionych wykroczeń w tym za przewożenie pasażera w stanie nietrzeźwości.

Mężczyznę czeka również kara administracyjna z uwagi na brak obowiązkowego ubezpieczenia. Niestety ta sytuacja potwierdza, że pomimo licznych apeli, kampanii medialnych oraz policyjnych akcji, nadal zdarzają się osoby, które siadają za kierownicą pojazdu pod działaniem alkoholu.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska - Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.