Osobówka zderzyła się z autobusem szkolnym. W akcji 10 zastępów straży pożarnej

10 wrzesień 2019
(2 głosów)
Osobówka zderzyła się z autobusem szkolnym. W akcji 10 zastępów straży pożarnej Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Samochód osobowy zderzył się z autobusem szkolnym przewożącym dzieci na zajęcia do podstawówki. Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie 10 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

We wtorek, 10 września, o godzinie 7:25, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żarach otrzymał poważnie brzmiące zgłoszenie dotyczące zderzenia samochodu osobowego z autobusem szkolnym przewożącym dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostało łącznie 10 zastępów straży pożarnej oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

- Kierujący Volkswagenem Golfem jechał z Lubska. Na zakręcie nie opanował pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruch i uderzył w autobus. W wyniku uderzenia autobus zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. - podaje kom. Aneta Berestecka, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba, która nie wymagała hospitalizacji, oraz samodzielnie opuściła pojazd. Autobusem podróżowało łącznie 48 osób, z czego dwie osoby dorosłe, w tym jeden kierowca. Pozostałe 46 osób stanowiły dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poważnie ranny, dzieci nie wymagały transportu do lekarza. Jedyne obrażenia to lekkie otarcia naskórka. Młodzież podróżowała do szkół w Lubsku.

Droga Wojewódzka numer 289 w pobliżu miejscowości Stara Woda jest całkowicie zablokowana. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.