Krosno Odrz.: Policyjny pościg za pijanym 17-letnim kierowcą Daewoo Lanos

16 wrzesień 2019
(2 głosów)
Krosno Odrz.: Policyjny pościg za pijanym 17-letnim kierowcą Daewoo Lanos Lubuska Policja

Policjanci z krośnieńskiej patrolówki zatrzymali po pościgu 17-latka, który kierował daewoo lanos nie mając do tego uprawnień. Ponadto, młody mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie pół promila alkoholu i był poszukiwany sądowym nakazem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego krośnieńskiej komendy, patrolując w godzinach wieczornych jedną z ulic w Krośnie Odrzańskim w pewnym momencie zauważyli samochód Daewoo Lanos, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim, dając mu znak do zatrzymania się. Mężczyzna ignorując polecenia mundurowych, zwiększył prędkość, a następnie uciekając wąskimi drogami, uniemożliwiał policjantom wyprzedzenie pojazdu. Policjanci cały czas jechali za nim i gdy kierowca Daewoo zwolnił, wykorzystali to i zajechali mu drogę. Mężczyzna po chwili był już zatrzymany.

Kierującym okazał się 17-latek, od którego czuć było woń alkoholu. Urządzenie wykazało, że miał pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania i był poszukiwany nakazem wydanym przez sąd, w związku z niepowrotem do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

17-latek po czynnościach został doprowadzony do policyjnej izby dziecka w Gorzowie Wlkp. Teraz odpowie on za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień. Sprawa skierowana zostanie do sądu rejonowego w Krośnie Odrzańskim.

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka - Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.