Nielegalny przemyt odpadów do Polski. Zatrzymano dwie ciężarówki (ZDJĘCIA)

17 wrzesień 2019
(2 głosów)
Autor: 
Nielegalny przemyt odpadów do Polski. Zatrzymano dwie ciężarówki KAS

Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili wjazd dwóch ciężarówek wypełnionych odpadami. Łącznie zatrzymano 47 ton niesegregowanych śmieci. Charakterystyczny, nieznośny fetor i rój insektów był nie do zniesienia.

Lubuscy celnicy prowadzili ostatnio działania ukierunkowane na zwalczanie przypadków przywozu do Polski nielegalnych śmieci. Akcja była prowadzona w obrębie byłego przejścia granicznego w Świecku. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Początkowo zatrzymano transport blisko 23 ton odpadów komunalnych. Dokumenty deklarowały ładunek jako odpady z tworzyw sztucznych i gumy. - Charakterystyczny, nieznośny fetor i rój insektów nie pozwalał na inną interpretację - informuje insp. Sylwester Skórski, Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Zaledwie kilka godzin później zatrzymany został transport mieszaniny opakowań wielomateriałowych i tworzyw sztucznych oraz mieszaniny odpadów spoza listy określonej w rozporządzeniu przemieszczania odpadów. Kierowca tego transportu nie posiadał jednak pewnego załącznika, który jest niezbędny podczas przewożenia takich materiałów.

W obu przypadkach z dokumentów okazanych do kontroli rysował się obraz, z którego wynikało, że kierowcy przewożą odpady nieobjęte potrzebą uzyskania koncesji wydanej przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. - Deklaracje wyrażone w dokumentach transportowych dotkliwie zweryfikowała kontrola - dodaje insp. Skórski.

Uwikłanym w nielegalny proceder grożą teraz wysokie kary administracyjne i zwrot odpadów na swój koszt do kraju nadania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.