Krosno Odrz.: Policyjny pościg za mężczyzną z nakazem aresztowania

19 wrzesień 2019
(2 głosów)
Krosno Odrz.: Policyjny pościg za mężczyzną z nakazem aresztowania Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą skody, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu policjanci doprowadzili 33-latka do aresztu, gdzie zgodnie z nakazem sądu, powinien odbywać karę pozbawienia wolności.

We wtorek, 17 września, policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z krośnieńskiej komendy podczas patrolowania ul. Nadodrzańskiej, spostrzegli kierującego skodą, który na widok radiowozu gwałtownie odwrócił głowę, sprawiając wrażenie, jakby nie chciał zostać zauważony. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, że może mieć coś na sumieniu. Mundurowi zawrócili za kierowcą, a następnie dali mu sygnały do zatrzymania się. Mężczyzna nie reagował, a po chwili zwiększył prędkość i rozpoczął ucieczkę w kierunku miejscowości Marcinowice.

Policjanci natychmiast za nim ruszyli. Ten próbował za wszelką cenę uciec, nie zważając na to, iż swoim zachowaniem zmusił innego kierowcę do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze. Ponadto wyjeżdżając z Marcinowic na Drogę Krajową numer 29 wymusił pierwszeństwo przejazdu na innym uczestniku ruchu, a także jechał pod prąd ponownie zmuszając kierowców do hamowania. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na drogę szutrową, gdzie kontynuował ucieczkę, początkowo autem, a następnie po porzuceniu go, pieszo. Policjanci nie odpuszczali i byli cały czas za nim.

Po kilkuminutowym pościgu został zatrzymany. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu wydanego przez Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego dnia trafił za kratki. Teraz, 33-latek odpowie zarówno za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jak i naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Grozi mu od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa skierowana zostanie do sądu.

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.