Luksusowe BMW warte blisko pół miliona złotych odzyskane przez policję

26 wrzesień 2019
(0 głosów)
Luksusowe BMW warte blisko pół miliona złotych odzyskane przez policję Lubuska Policja

Skuteczne działania kryminalnych doprowadziły do odzyskania luksusowego samochodu marki BMW, który skradziono na terenie Niemiec. Wartość pojazdu szacuje się na blisko pół miliona złotych. Auto zostało znalezione na posesji w jednej spod gorzowskich wsi. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Decyzją sądu, obaj trafili już do aresztu.

Policjanci kryminalni ustalili, że na terenie posesji jednej spod gorzowskich miejscowości może znajdować się luksusowe auto, które zaledwie kilka godzin wcześniej zostało skradzione na terenie Niemiec. Śledczy natychmiast przystąpili do sprawdzania informacji, z których wynikało, że luksusowy pojazd zaginął zaledwie kilka godzin wcześniej. W sprawę zaangażowano funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej z Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Doświadczenie, dobra znajomość terenu, a także szereg podjętych czynności operacyjno - rozpoznawczych przyczyniły się do odzyskania luksusowego BMW wartego blisko pół miliona złotych.

Odzyskany pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Podczas czynności na terenie posesji znaleziono również skradzioną przyczepkę o wartości blisko dwóch tysięcy złotych. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny, auta i przyczepki, zabezpieczone ślady przez ekspertów laboratorium zostaną poddane analizie i wykorzystane w prowadzonym postępowaniu.

Praca policjantów skutkowała także wytypowaniem osób zamieszanych w przestępczy proceder. Do sprawy zatrzymano 38 i 23-latka, obaj są mieszkańcami powiatu gorzowskiego. Podejrzani zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu. Drugi dodatkowo przywłaszczenia. Decyzją Sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy prowadzący sprawę sprawdzają teraz, czy mężczyźni mają na swoim koncie inne podobne przestępstwa.

Źródło: podkom. Marzena Śpiewak, foto: sierż. szt. Mateusz Sławek, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.