Śmiertelny wypadek pod Żarami. Osobówka roztrzaskała się o drzewo

30 wrzesień 2019
(14 głosów)
Autor: 
Śmiertelny wypadek pod Żarami. Osobówka roztrzaskała się o drzewo Redakcja/archiwum

Jedna osoba nie żyje po poważnym wypadku, do którego doszło na trasie Marszów - Żagań. Samochód osobowy czołowo uderzył tam w drzewo. Krajowa "12" jest zablokowana.

Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek, 30 września, po godzinie 17:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda Octavia jechał drogą krajową nr 12 w kierunku Żagania. Nagle z nieznanych przyczyn na prostej drodze zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzył w drzewo. Zderzenie było bardzo silne. Z przodu pojazdu praktycznie nic nie zostało.

Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej, specjalistyczny zespół pogotowia oraz patrole policji z żarskiej drogówki. Kierowca był uwięziony w rozbitym pojeździe. Strażacy musieli wykonać do niego dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych. - Niestety młody kierowca osobowej Skody poniósł śmierć na miejscu - informuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Dokładne okoliczności wypadku ustalają już policjanci. Na miejscu pracuje także prokurator. Droga krajowa nr 12 jest zablokowana w obu kierunkach. Policja organizuje objazdy. Jak informuje GDDKiA, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami nawet do godziny 20:30.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.