Dzielnicowy uratował 5-letniego chłopca, który się dusił

03 październik 2019
(1 głos)
Dzielnicowy uratował 5-letniego chłopca, który się dusił Redakcja

Niespełna 5-letni chłopczyk krztusił się i nie mógł zaczerpnąć oddechu. Błyskawicznej i skutecznej pomocy udzielił mu odwiedzający rodzinę dzielnicowy. St. sierż. Tomasz Kawczyński pracuje w Policji od 4 lat. Dzięki umiejętnościom nabytym podczas kursów pierwszej pomocy wiedział jak pomóc dziecku, któremu jabłko zablokowało drogi oddechowe.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Jest on najbliżej ludzi i związany jest z lokalną społecznością. To od niego zaczynamy rozwiązywanie najczęstszych problemów czy też szukamy porady. W poniedziałek, 1 września, st. sierż. Tomasz Kawczyński był na obchodzie w swojej dzielnicy. To 32-letni dzielnicowy, który w Policji służy od 4 lat. Podczas spotkania u jednej z rodzin zwrócił uwagę wraz z obecną na miejscu mamą i babcią, że będący w domu 5-letni chłopczyk nagle zrobił się cały czerwony i nie może zaczerpnąć oddechu. Dziecko próbowało też wkładać do ust paluszki, aby coś z nich wyciągnąć. Dzielnicowy zachował zimną krew i zareagował błyskawicznie.

Ułożył dziecko w odpowiedniej pozycji i doprowadził do odkrztuszenia. Okazało sie, że chłopczykowi w oddychaniu przeszkadzał kawałek jabłka. Po udzielonej pomocy chłopczyk zaczął oddychać. Uspokojone dziecko wróciło do zabawy. Dzięki dotychczasowym szkoleniom funkcjonariusz doskonale wiedział w jaki sposób udzielić pomocy małemu dziecku. Wizyta zakończyła się w podwójnie pozytywny sposób. Wspólnie udało się również znaleźć rozwiązanie sytuacji, która była przyczyną wizyty dzielnicowego.

Pamiętajmy, że w każdym przypadku, kiedy potrzebujemy porady lub pomocy, możemy zwrócić się lub umówić na spotkanie z naszym dzielnicowym. Aby ułatwić sobie kontakt lub znaleźć dzielnicowego w nowym miejscu warto zainstalować aplikację Moja Komenda, która wskaże zdjęcie, numer do dzielnicowego oraz najbliższy posterunek Policji.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.