Palił marihuanę, potem ruszył w trasę. 22-latek zatrzymany na autostradzie A2 (ZDJĘCIA)

17 październik 2019
(2 głosów)
Autor: 
Palił marihuanę, potem ruszył w trasę WITD Gorzów Wlkp.

22-latek wieczorem popalał marihuanę z kolegami, a potem zapalił jeszcze przed trasą do Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany przez ITD na autostradzie A2. Później przekazano kierowcę do dyspozycji słubickiej policji.

W środę, 16 października, inspektorzy WITD z Gorzowa Wielkopolskiego pełnili służbę na lubuskim odcinku autostrady A2. Podczas porannego patrolu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu dostawczego. Z Polski do Niemiec przewożono w nim etykiety do napoi.

- Gdy inspektor pobierał wymagane dokumenty od kierowcy, wyczuł wewnątrz kabiny samochodu charakterystyczną woń palonej marihuany. Kierujący przyznał, że wieczorem palił z kolegami "trawkę". Ostatni raz ją tuż przed wyjazdem w trasę - relacjonują mundurowi.

Mężczyzna miał przy sobie jeszcze woreczek z niewielką ilością zielonego suszu. Na miejsce kontroli wezwano patrol policji ze Słubic, który zatrzymał kierowcę do dalszych czynności wyjaśniających.

Zatrzymanego 22-latka czeka teraz sprawa w sądzie. Mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.