Policjanci odzyskali BMW warte 300 tys. złotych

22 październik 2019
(2 głosów)
Policjanci odzyskali BMW warte 300 tys. złotych Lubuska Policja

Skuteczne działanie dzielnicowego z Witnicy i kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. doprowadziły do odzyskania luksusowego BMW X6. Auto zostało znalezione na posesji w jednej spod gorzowskich wsi. Jego wartość wynosi ponad trzysta tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, którzy decyzją sądu trafili już do aresztu na trzy miesiące.

Dobre rozpoznanie swojego rejonu oraz relacje z mieszkańcami to podstawowe cechy, jakimi powinien charakteryzować się dzielnicowy. Niewątpliwie wykazał się nimi policjant z Komisariatu Policji w Witnicy. Właśnie dzięki takiemu dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego i współdziałaniu z policjantami kryminalnymi możliwe było ustalenie i zatrzymanie osób, które zamieszane były w kradzież luksusowego BMW X6. Policjanci ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Witnica może znajdować się luksusowe auto, które wcześniej zostało skradzione na terenie Niemiec.

Sprawą zajęli się śledczy zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Profesjonalizm, zaangażowanie oraz szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych doprowadziły do odzyskania BMW X6 wartego ponad trzysta tysięcy złotych. To już kolejny luksusowy pojazd, który policjanci odzyskali w ostatnim czasie.

Odzyskane auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Policjanci poddali zabezpieczony pojazd szczegółowym oględzinom, podczas których zabezpieczyli ślady. Zostaną one poddane szczegółowym oględzinom przez ekspertów laboratorium kryminalistycznego, a następnie wykorzystane w prowadzonej sprawie. Działania kryminalnych skutkowały także wytypowaniem osób uwikłanych w proceder. Do sprawy zatrzymano 54, 38 i 25-latka. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty paserstwa. Decyzją sądu cała trójka trafiła do aresztu na trzy miesiące. Śledczy prowadzący postępowanie sprawdzą, czy aresztowane osoby mają na swoim koncie inne przestępstwa.

Źródło: podkom. Marzena Śpiewak, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.