Koparka i ciężarówka wrócą do właściciela. Policja odzyskała skradzione pojazdy

24 październik 2019
(3 głosów)
Koparka i ciężarówka wrócą do właściciela. Policja odzyskała skradzione pojazdy Lubuska Policja

Co najmniej 80 tysięcy złotych warta jest koparka i ciężarówka, które skradziono na terenie Niemiec. Dzięki szybkiej wymianie informacji Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku z żarską komendą Policji zostały one odzyskane. Pojazdy niebawem powrócą do właściciela.

We wtorek, 22.10 wieczorem dyżurny żarskiej jednostki otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, o tym że na terenie z Niemiec został skradziony samochód ciężarowy marki Iveco. Ustalenia miały wskazywać, że pojazd znajduje się na terenie gminy Lipinki Łużyckie. Dyżurny natychmiast w rejon ten skierował patrol. Policjanci sprawdzili główne i leśne drogi. W trakcie czynności ujawnili przy głównej drodze na poboczu w miejscowości Boruszyn opisany pojazd. Samochód był otwarty i posiadał uszkodzoną stacyjkę, a w przestrzeni ładunkowej znajdowała się mała koparka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach funkcjonariusze potwierdzili, że oba pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec.

Samochód i koparka warte łącznie co najmniej 80 tysięcy złotych zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Niebawem powrócą do właściciela. Sprawa jest rozwojowa i prowadzą ją funkcjonariusze żarskiej komendy. Swoje czynności wykonują zarówno policjanci kryminalni, jak również śledczy.

Szybka wymiana informacji pomiędzy naszymi zachodnimi sąsiadami poprzez Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku to podstawa w tego typu skutecznie przeprowadzonych działaniach.

Źródło: kom. Aneta Berestecka oficer prasowy KPP w Żarach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.