Iłowa: 37-latek zabił swojego kota. Usłyszał zarzut umyślnego zabicia zwierzęcia

28 październik 2019
(2 głosów)
Iłowa: 37-latek zabił swojego kota. Usłyszał zarzut umyślnego zabicia zwierzęcia Lubuska Policja

Iłowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że mieszkaniec powiatu żagańskiego miał uśmiercić swojego kota. Reakcja policjantów była szybka i skuteczna – 37-latek przyznał się do zabicia zwierzęcia. W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa.

W sobotę, 26 października, policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej otrzymali informację o tym, że na jednej z posesji na terenie powiatu żagańskiego mężczyzna miał zabić swojego kota. Lubuscy stróże prawa wielokrotnie udowadniali, że są wrażliwi na cierpienie zwierząt, a jednocześnie skuteczni w wykrywaniu sprawców przestępstw znęcania się nad zwierzętami. Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do 37-latka, który przyznał się do zabicia kota. Mężczyzna wskazał również miejsce, w którym zakopał zwierzę. Zostało ono zabezpieczone do badań weterynaryjnych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

W poniedziałek, 28 października, przeprowadzono z nim czynności procesowe – został przesłuchany i usłyszał zarzut umyślnego zabicia zwierzęcia. 37-latek przyznał się do zarzuconego czynu. Przestępstwo z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz nawiązka w wysokości od 1000 zł do 100 tys. zł. na cel związany z ochroną zwierząt.

Nie może być społecznej zgody na takie traktowanie zwierząt. Każdy, kto widzi, że zwierzęciu dzieje się krzywda powinien to zgłosić na policję. Reakcja służb będzie natychmiastowa i skuteczna.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

  • Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED w akcji. Nieodpowiedzialni kierowcy ukarani! (FILM)

    Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED w akcji. Nieodpowiedzialni kierowcy ukarani! (FILM)

    Zielonogórscy policjanci działający w specjalnej grupie SPEED namierzyli wczoraj sześciu kierujących, z których każdy przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Rekordziści jechali z prędkością 192 i ponad 212 km/h.

  • Jazda na granicy życia i śmierci. Nagrania niebezpiecznych sytuacji z lubuskich dróg!

    Jazda na granicy życia i śmierci. Nagrania niebezpiecznych sytuacji z lubuskich dróg!

    Lubuscy policjanci ruchu drogowego analizują zapisy kamer samochodowych, które trafiają na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. To mrożące krew w żyłach sceny, które obnażają brak zdrowego rozsądku oraz pełną ignorancję już nie tylko do przepisów prawa, ale i do życia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji dla takich zachowań. Dlatego drogowi piraci już dalej nie pojadą!

  • Majówka inna niż wszystkie. Lubuska Policja jest już przygotowana (FILM)

    Majówka inna niż wszystkie. Lubuska Policja jest już przygotowana (FILM)

    Lubuscy policjanci są gotowi do działań związanych z długim weekendem. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo i pomagać Lubuszanom. Dotychczas początek maja kojarzył się z urlopem czy kilkudniowym wyjazdem. Jednak to nie będzie majówka, do jakiej wszyscy się przyzwyczaili.

  • Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski

    Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski

    Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali przebywającego w Polsce nielegalnie obywatela Sudanu. Mężczyzna we Francji pomylił rejestracje samochodów ciężarowych i wszedł do naczepy auta jadącego do Polski.

  • Gorzów Wlkp.: Policjantka po służbie zatrzymała w sklepie złodzieja

    Gorzów Wlkp.: Policjantka po służbie zatrzymała w sklepie złodzieja

    Policjantka gorzowskiego komisariatu II będąc w czasie wolnym od służby robiła zakupy w jednym ze sklepów. W pewnej chwili zauważyła podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który podjechał wózkiem sklepowym pod drzwi i próbował ukraść kilkadziesiąt pudełek czekoladek.

  • Trwają poszukiwania 10-letniego Ibrahima. Polska Policja uruchomiła system Child Alert!

    Trwają poszukiwania 10-letniego Ibrahima. Polska Policja uruchomiła system Child Alert!

    Polska Policja uruchomiła dziś system Child Alert w związku z poszukiwaniami 10-letniego Ibrahima, obywatela Polski. Chłopiec został brutalnie uprowadzony wczoraj w Gdyni w godzinach wieczornych spod bloku mieszkalnego przez swojego ojca.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.