Pies utknął na wyspie na środku Odry. Strażacy uratowali czworonoga (ZDJĘCIA)

03 listopad 2019
(11 głosów)
Autor: 
Pies utknął na wyspie na środku Odry. Strażacy uratowali czworonoga Redakcja

Nietypowa interwencja strażaków w Wielobłotach koło Zielonej Góry. Ratownicy uratowali psa, który utknął na wyspie na środku Odry i nie mógł dopłynąć do brzegu.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w niedzielne popołudnie przed godziną 17:50. Informacja dotyczyła czworonoga, który utknął na wysepce. Na miejsce wysłano zastęp strażaków z Zielonej Góry oraz dwa samochody z OSP Zabór.

W międzyczasie okazało się, że właściciel był z czworonogiem na rybach. Nagle Sara, bo tak nazywa się pies, zauważyła w oddali jakąś zwierzynę i natychmiast ruszyła w pogoń. Kiedy dopłynęła na wysepkę znajdującą się na Odrze, nie potrafiła już wrócić na brzeg. Wiadomo, że zwierzę znajdowało się tam przez blisko 7 godzin.

Strażacy wraz z właścicielem postanowili podpłynąć do wystraszonej Sary. Nie było to jednak takie proste, ponieważ w całej okolicy brzeg był zbyt stromy, aby zwodować łódkę. Ratownicy udali się więc na przeprawę promową w Milsku oddaloną o blisko szesnaście kilometrów linii brzegowej.

Akcja była szybka i sprawna. Czworonożna Sara od razu trafiła pod opiekę właściciela.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.